Haber Siteleri ve Benzer İçerikler

Özellikle ülkemizde yüzlerce haber sitesinde aynı haberleri harfi harfine görebilmekteyiz. Bunun sebebi çoğu kez ajanslardan alınan haberlerin editör düzenlemesi olmaksızın yayına sürülmüş olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu noktada en hızlı haberi çıkan ve otoriter olan site arama motorları gözünde değer kazanırken diğer tüm siteler kopya statüsünde değerlendirilmekte oluyor. Böyle olunca da yeni haber sitesi açan yüzlerce site gün yüzü göremeden kapanmak zorunda kalıyor.

Peki ne yapmalı?

Bu soruya çeşitli özgünleştirme sistemleri cevap vermekte yeterli olsa da kesinlikle bir editör ile yayın öncesi düzenleme yapmak gerekmektedir. Peki yeterli mi? Tabii ki hayır. Bunun olabildiğince hızlı olması gerekmektedir. Aksi takdir de okuyucu kitle haberi en hızlı servis eden sitelere kayacaktır.

Editörü Olmayanlar?

Editörü olmayanlara da yukarıda bahsettiğimiz gibi kesinlikle özgünleştirme yazılımlarından faydalanmalarını öneriyoruz. Spinleme fonksiyonları bir çok zaman anlamsız içerik oluşturabilse de, sizlerin oluşturacağı veya detaylı olarak düzenleme opsiyonu veren özgünleştirme sistemleri düşük cümle kurma olasılıklarını oldukça azaltacaktır.

Haberleri İlişkilendirin!

Buraya kadar olan bölümleri yapıyorsanız özgün bir haber siteniz var demektir. Yeterli midir? Tabii ki hayır. Bu haberleri kesinlikle siteniz içerisindeki diğer haberlerle ilişkilendirmelisiniz. Ayrıca kullanıcıyı site içerisinde daha fazla tutarak, arama motorları gözünde artı puan kazanmak için video gibi kullanıcıyı tutacak ögeleri de içeriklerde barındırmaya özen gösterin.