İnteraktif İçerikler

Gelişen teknolojiler ve rekabet halinde olan milyonlarca web sitesi arasında yükselen bir yıldız olmak istiyorsanız içeriği siteye ekledim ve her şey bitti mottosundan kurtulmanız gerekmektedir.

Çünkü yeni nesil bir çok web sitesi artık çeşitli medya öğeleri haricinde ziyaretçileri daha yüksek oranda sitede tutmak ve kendi evindeymiş hissini verebilmek için çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar.

Gelişmiş Yorum Sistemi

Günümüzde ziyaretçiler genellikle ilgilerini çeken konular hakkında tartışmak isteyebiliyor. Bu noktada sıradan ve eski bir yorum sisteminiz varsa ziyaretçi sizden daha iyi bir yorum sistemi olan ve tartışmaya olanak sağlayan bir web sitesini ziyaret edecektir.

Anket Sistemi

Popüler konuları anket haline getirerek ziyaretçileri sistem üzerinde kendini değerli hissetme ve anketin sonucu için en az bir kez daha siteye girmesine olanak sağlayarak ziyaretçi etkileşimi bir tık daha yukarıya taşımış olursunuz.

Oylama Sistemi

Şu anda bir çok web sitesi en azından içerik ile ilgili duygusal reaksiyonu puanlamaktadır. Bunun haricinde daha basit olarak beğenme oranları ve halen önceki bahsettiğimiz yöntemlerden eski de olsa yıldızlı oylama sistemleri ziyaretçiler için önemli faktörlerdir.

Yukarıda bahsettiğimiz 3 ana özellik sizi belirli bir ölçüde yukarıya taşıyacak parametrelerdir. Unutmayın! Ne kadar interaktif bir kullanım sağlarsanız ziyaretçilerin o kadar desteğini alırsınız.